Autor Wątek: Nowa strona główna + wyjaśnienia  (Przeczytany 35707 razy)

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Nowa strona główna + wyjaśnienia
« dnia: 08 Września 2010, 20:54:56 »
Niestety ostatnio był atak hakerski robotów spamujących. Atak wykorzystał lukę w stronie głównej i dlatego postanowiłem że lepiej nie uruchamiać starej strony głównej, lecz nic nie straciliśmy i to jest najważniejsze. Aktualnie trwają pracę nad nową stroną główną, na nową stronę zostaną przeniesione wszystkie newsy ze starej strony.

Potwierdzam że podczas tego ataku żadne dane nie wyciekły, atak polegał tylko na tym że na stronie został doklejony kod, który miał za zadanie instalować jakieś oprogramowanie bez zgody użytkownika, ale sytuacje udało się opanować w miarę szybko i zagrożenie zostało zlikwidowane

Kiedy powstanie nowa strona główna? Nie podaję dokładnej daty bo wiadomo że nie zawsze dotrzyma się tego terminu. Najwięcej czasu mam w weekend więc wtedy zajmę się stroną. Obstawiam że przy dobrych wiatrach, nowej wersji strony można spodziewać się w przyszłym tygodniu, ale niczego nie obiecuję.

Przez ten czas można korzystać z forum oraz można również ulepszać "Falenica Wiki" do czego serdecznie zachęcam.

Offline ziomex

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Status GG
    • Zobacz profil
Nowa strona główna + wyjaśnienia
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Września 2010, 17:00:01 »
To oprogramowanie to zapewne były keyloggery, mające za zadanie - wykradzenie np. haseł bankowych...

Offline rafał

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
Nowa strona główna + wyjaśnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Września 2010, 16:38:53 »
Czekamy z niecierpliwością na stronę główną , mam nadzieję że się uda pokonać problemy techniczne i będziemy mogli podziwiać nową szatę witryny :roll:

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Nowa strona główna + wyjaśnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Września 2010, 18:18:12 »
Nowa strona główna już aktywna :) Możecie pisać jeśli coś mam zmienić

[ Dodano: 2010-09-18, 21:38 ]
W wersji testowej jest strona przystosowana do smartfonów i telefonów z dotykowym wyświetlaczem typu iPhone.

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Nowa strona główna + wyjaśnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Września 2010, 20:40:46 »
aha i strona nie będzie działać prawidłowo na starych przeglądarkach typu internet explorer 6 i niżej, jak również starszych wersji innych przeglądarek

Offline ziomex

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Status GG
    • Zobacz profil
Nowa strona główna + wyjaśnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Września 2010, 18:52:05 »
Dobry pomysł z tym mailem. Może niektórzy sobie przypomną o tym forum :) Tylko zastanawia mnie jedna rzecz: czemu otrzymałem od Ciebie 4 takie same maile? ;)

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Nowa strona główna + wyjaśnienia
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Września 2010, 20:51:59 »
A tego to nie wiem, wysłałem tylko raz do wszystkich (nawet do siebie) i doszła wiadomość jako jedna, więc nie wiem czemu dostałeś 4 wiadomości.