Autor Wątek: Internet w Falenicy  (Przeczytany 70004 razy)

Offline rafał

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lutego 2008, 19:06:55 »
A może by się tak dogadać z administratorem sieci już istniejącej, były by tylko koszty utrzymania.  :P

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lutego 2008, 20:28:57 »
no o tym właśnie pisałem :P

Offline Serek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lutego 2008, 23:58:25 »
Cytat: "piotrulos"

A co do tego to nie wiem czy by się jakiś znalazł tylko na logo :roll: bo raczej to logo na nadajniku się nie rzuca w oczy, a dla sponsora to ważne...


To taki skrót myślowy :P może billboard z napisałem: Darmowy internet w falenicy dzięki sklepowi Fala lub coś w ten deseń. to ze sponsorem trzeba było by się dogadać, co by go satysfakcjonowało.

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lutego 2008, 20:48:29 »
Nawet ciekawe

Projekt billboardu:

//Logo sponsora// lub kilku
--------------------------------

"Uwaga! strefa darmowego internetu bezprzewodowego"

Darmowy internet w Falenicy dzięki firmie bla bla bla...

--------------------------------
coś tam np. reklama naszej strony :P


To by nawet zainteresowało zewnętrznych ludzi i pewnie by siedzieli z laptopami na placu zabaw, a kasa sponsora nie szła by na marne :D

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Kwietnia 2008, 21:22:05 »
Szperając po googlach natknąłem się na takie coś

http://www.internet-radiowy.pl/Falenica//internet.html

Czyli prawdopodobnie na Falenicy mamy 4 dostawców radiowego internetu ale niestety płatne

willix

  • Gość
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sierpnia 2010, 21:59:07 »
Nie chcąc zaśmiecać forum nowymi tematami postanowiłem odświeżyć ten. Czy korzysta ktoś z usług firmy Nettete/IDD (ewentualnie innej, oferującej Internet radiowy na terenie Falenicy)? Jeśli tak, to miałbym kilka pytań na prv.

Offline ziomex

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Sierpnia 2010, 19:29:09 »
Ja tam mam neo i jestem bardzo zadowolony :)

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Sierpnia 2010, 20:09:38 »
Mało ludzi chyba korzysta z radiówki, bo największa wada radiówek to zrywanie połączenia przy złej pogodzie.

Offline ziomex

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Sierpnia 2010, 20:16:45 »
Nom. Kabel rządzi.

Offline jermak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Sierpnia 2011, 01:37:50 »
witam wszytkich,
w Falenicy z kablem jest niezbyt dobrze, bo trochę dalej od centrali telefonicznej i można mieć max 1MB.
Szukam innego operatora internetu bezprzewodowego dla Falenicy: JJS ma przeważnie paskudne opinie, a potrzebuję stabilnego i szybszego łącza do pracy.
Może ktoś słyszał o Nettete z Józefowa (sięga Falenicy), jakieś opinie, może jeszcze ktoś dostarcza dobry internet niezbyt drogo?

pzdr
jermak

Offline ziomex

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Stycznia 2012, 20:52:20 »
Wypróbuj Orange Free, mają bardzo przystępne stawki.
A co do internetu "kablowego" ja mam neo 2Mb, a maks. dla mojej linii wynosi 8Mb.

Offline jermak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Lipca 2012, 18:48:14 »
Ostatnio kładli w Falenicy i Miedzeszynie światłowody dla TPSA, tzn obecnie Orange.
Piekne kable wzdłóż torów kolejowych, ale czy ktos odczuł poprawę?
Tzn. dostepu do internetu np. DSL, czy może wreszcie telewizja kablowa, a nie telefony?
pzdr
jermak

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lipca 2012, 13:49:29 »
Z tych światłowodów mogą skorzystać użytkownicy którzy zamówią "Neostrada Fiber" a ci co mają od 1Mb/s do 10Mb/s różnicy nie odczują, bo te prędkości ciągle są na starych kablach.

Radiówek się nie opłaca bo przy złej pogodzie podobno można zapomnieć o internecie.

Offline Slago

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Sierpnia 2012, 00:59:45 »
Siema, odkopuje bo mnie zainteresowaliscie tymi nowymi kablami. Mam jeszcze net od Netii, jakis rok temu zakladalem 8 Mbit i wszystko smigalo (mialem nawet z 5 mega w zapasie) ale po 2 miechach zaczelo sie psuc nie wiadomo czemu i tak sie z nimi woziłem do tej pory az w koncu smutny konsultant mi powiedzial ze wypowiedza mi umowe bo nie moga swiadczyc uslugi 8 Mbit (dodam ze mailem technikow od netii i tp i wszyscy mowili ze wszystko po ich stronie jest super a wine zrzucali na tych drugich). 3/4 G odpada bo drogie, radiowke mialem i powrot na 1 Mbit mnie nie bawi wiec pomyslalem ze sprobuje z TP/Orange, wchodze na stronke a tam widze ze jakies łacza fiber etc, szukajac dalej trafiłem tu i czytam ze ciagneli swiatłowody. Jestem ciekaw czy u mnie by zaskoczyło, ogolnie nawet 6-8 Mbit mi styka ale z tego co wyczytalem ten VDSL jest lepszą jakosciowo opcja i sie zastanawiam czy do mnie (Olecka) by dali rade to podciągnąć.
 
 Swoją drogą zastanawia mnie czy to wina braku wspolpracy miedzy technikami obu firm czy faktycznie mam przedpotopową linie i czy technicy z TP sobie dadzą rade.
 
Jakby ktos mial info co do tego fiber w falenicy to chetnie poczytam. Pozdrawiam.

Offline piotrulos

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Internet w Falenicy
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Września 2012, 22:08:17 »
Szukałem o tym informacji, ale nigdzie nie mogłem znaleźć mapy vDSL. To że ciągną te światłowody widać w międzylesiu i ciągneli je przez całą ul. patriotów. Nie wiadomo na razie czy czynna jest ta linia czy jeszcze nie.
vDSL u nas miało by powodzenie, ponieważ nie będzie to szło przez stare skrzynki telefoniczne, podobno instalacja jest darmowa, tylko pytanie czy wliczone jest w to ciągnięcie kabla od ul. Patriotów.